Warszawa – 6 listopada 2019

Przez cały dzień do dyspozycji uczestników pozostają eksperci prawni i przedstawiciele firm oferujących rozwiązania wspierające branżę transportową i zwiększające efektywność jej prowadzenia.

 

TomTom Telematics

 

Ponad 15 lat doświadczenia, 49 000 zadowolonych klientów i 848 000 monitorowanych pojazdów. Te liczby najlepiej świadczą o naszym rozwiązaniu do zarządzania flotą – WEBFLEET. Nasze innowacyjne narzędzie dostarcza m.in. informację w czasie rzeczywistym o lokalizacji pojazdów i zużyciu paliwa. Umożliwia kontakt z kierowcami oraz może być połączone z rozwiązaniami innych firm. Dane widoczne są na komputerze lub w aplikacji mobilnej. Dzięki temu dostęp do nich jest zawsze pod ręką.

 

TimoCom Soft- und Hardware GmbH jest dostawcą usług IT dla sektora TSL. Firma powstała w 1997 roku i przez lata działalności stworzyła największą w Europie platformę transportową dostępną obecnie w 24 wersjach językowych, w 44 krajach. Każdego dnia ponad 110 000 użytkowników wystawia w ramach giełdy ładunków do pół miliona ofert zarówno frachtów jak i wolnych przestrzeni ładunkowych.

 

Szeroka oferta platformy TimoCom to między innymi:

 • giełda transportowa TC Truck&Cargo® – umożliwiająca szybkie działanie na rynku SPOT
 • platforma przetargowa TC eBid® – narzędzie do wyszukiwania zleceń długoterminowych i przetargów logistyki kontraktowej
 • giełda powierzchni magazynowych – nawet do 30 000 powierzchni magazynowych i logistycznych w całej Europie
 • indeks firm TC Profile® – wykaz sprawdzonych firm z całej Europy wzbogacony o nową funkcję pobierania i udostępniania dokumentów
 • TC eMap® – moduł kalkulacyjno – trackingowy ułatwiający kontrolę pozycji pojazdu i dbałość o bezpieczeństwo łańcucha dostaw
 

Transportowa Grupa Zakupowa TGZ, to grupa zrzeszająca firmy posiadające własną flotę pojazdów – w TGZ nawet przedsiębiorstwa z 1 pojazdem dostawczym otrzymują hurtowe warunki zakupowe. Działamy w branży, w której największą wartość stanowi racjonalne myślenie kadry zarządzającej, analityczne podejście i podejmowanie szybkich decyzji na bazie aktualnej sytuacji rynkowej. Kluczowe dla branży transportowej jest ciągłe optymalizowanie procesów, ograniczenie kosztów przy jednoczesnym wzroście przychodów. Oszczędności, które zostają w portfelu firm transportowych można inwestować w dalszy rozwój przedsiębiorstwa, wdrażanie innowacji czy poprawieniu funduszu socjalnego czy wynagrodzeń w Naszej firmie. Wszystkie osoby prowadzące TGZ to osoby doświadczone, które wiele lat spędziły w obszarze transportu po stronie zarówno przewoźnika jak i firm spedycyjnych, operatorów logistycznych czy producentów z różnych branż. Takie doświadczenie i znajomość branży transportowej powoduje, że potrafimy idealnie realizować potrzeby Naszych członków. Wzrost ilości członków grupy oraz ilości pojazdów przekłada się na cykliczny wzrost oferowanych RABATÓW na usługi, czy produkty od naszych dostawców. TGZ to kilkaset firm transportowych ale tez wielu doświadczonych dostawców.

 

Easytrip – ekspert w transporcie międzynarodowym oraz usługach mobilnych. Opłaty drogowe – w 12 krajach za pomocą jednego urządzenia, promy i pociągi – rezerwacja w dedykowanym portalu klienta, zwrot VAT i akcyzy – najwyższa jakość usług, paliwo – tankowanie w całej Europie, usługi reprezentacji – przedstawiciel we Francji i Włoszech, telematyka –zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą pojazdów

 

VIAON to wyłączny dystrybutor marek INELO, OCRK i GBOX.

 

INELO – wiodący na rynku europejskim producent najwyższej jakości oprogramowania do analizy i rozliczania czasu pracy kierowców, który został doceniony przez instytucje kontrolne, w tym ITD, PIP, BAG.

GBOX – profesjonalne rozwiązania dla firm transportowych w zakresie monitoringu GPS oraz zaawansowanej telematyki.

OCRK – największa w Polsce firma outsourcingowa świadcząca kompleksowe usługi związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców i płacy minimalnej w Europie.

INELO SZKOLENIA – szkolenia z zakresu czasu pracy kierowców przeznaczone dla pracowników i właścicieli firm transportowych, docenione przez polskie i europejskie instytucje kontrolne, w tym: BAG, DVSA czy ITD.

 

SRW Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe dla firm z branży TSL w zakresie:

 • rozliczania czasu pracy kierowców
 • rozliczania europejskich płac minimalnych
 • kadr i płac
 • księgowości

Proponujemy także audyt dokumentacji oraz mamy odpowiedź na wyzwania stawiane przed przedsiębiorcami przez nową Ustawę o Ochronie Danych Osobowych.

 

Kancelaria Prawna IURIDICA powstała w 2007 roku w celu zapewnienia profesjonalnej ochrony prawnej firmom działającym na rynku TSL. Dzięki ścisłej specjalizacji oraz wysokim standardom świadczenia usług, w ciągu kilku lat stała się najbardziej rozpoznawalną w Polsce kancelarią prawną, która obsługuje firmy transportowe, spedycyjne oraz logistyczne. Poprzez liczne konferencje i szkolenia podnosi poziom świadomości prawnej wśród pracowników firm transportowych. Świadczy kompleksową pomoc prawną zarówno małym, rodzinnym firmom, jak i potentatom na rynku międzynarodowym. Procesy sądowe, doradztwo prawne oraz sprawy o charakterze międzynarodowym (odwołania od decyzji BAG, Border Force itp.) zapewniają stały rozwój oraz wzrost doświadczenia wśród prawników Kancelarii Prawnej IURIDICA.

 

Szukają Państwo ładunków?
Realizując ponad 6000 ładunków dziennie, firma LKW WALTER jest numerem 1 w zakresie ładunków całopojazdowych w Europie, Rosji, Afryce Północnej, Azji Środkowej, na Bliskim Wschodzie i Kaukazie. Zachęcamy również Państwa do zostania naszym Partnerem Transportowym i odnoszenia korzyści z licznych zalet współpracy!

W serwisie LOADS TODAY oferowane są codziennie przewozy na terenie całej Europy (ładunki całopojazdowe) w celu optymalnego wykorzystania Państwa wolnej przestrzeni ładunkowej. Mogą Państwo przeglądać bezpłatnie aktualne oferty ładunków i uzyskiwać informacje o preferowanych trasach wygodnie przez e-mail (newsletter).

Przegląd korzyści jakie daje nasza giełda

 • BEZPŁATNY dostęp do największej oferty ładunków w Europie
 • Codziennie oferty ładunków e-mailem
 • Konto online – wszystkie faktury zawsze w zasięgu ręki!
 • Szybka i pewna zapłata Państwa faktur za usługi transportowe
 • Rozmawiamy z Państwem i Państwa kierowcami w Waszym języku ojczystym
 

WALTER LEASING oferuje ciągniki siodłowe marki Volvo, DAF, Mercedes Benz, Scania i MAN oraz nowe i używane naczepy marki Krone, Schmitz, Kögel i Schwarzmüller na bazie leasingu / zakupu na raty.

 

ING Lease (Polska) Sp. z o.o.

obecna na rynku od ponad 20 lat, jest jedną z największych instytucji leasingowych w Polsce. ING Lease Polska wchodzi w skład Grupy Kapitałowej ING Banku Śląskiego S.A. Zapewnia klientom bezpieczny dostęp do atrakcyjnego finansowania ruchomości i nieruchomości. W swoim portfolio produktów firma oferuje leasing pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych, maszyn i urządzeń, a także sprzętu medycznego, biurowego i IT – również w programach uroszczonych takich jak ING Auto, ING Truck, czy ING Maszyny. Posiada bogate doświadczenie, zdobyte podczas realizacji transakcji na rynkach wielu krajów. Spółka jest od wielu lat jednym z liderów na rynku leasingu nieruchomości komercyjnych. Priorytetem firmy jest indywidualne podejście do klientów i transakcji, a także profesjonalne wsparcie i jasne zasady, które budują wzajemne zaufanie i tworzą trwałe partnerstwo.

 

ING Bank Śląski aktywnie wspiera rozwój firm z branży TSL, oferując szeroki zakres produktów leasingowych czy kredytowych. Jednym z produktów, który znalazł szczególne zastosowanie w tej branży jest Finansowanie Dostawców dostępne na platformie ALEO.com.

Finansowanie Dostawców to w pełni on-line’owe narzędzie do zarządzania płatnościami powstałymi w wyniku zrealizowanych usług czy dostaw towarów. Z jednej strony pozwala dostawcom – przewoźnikom otrzymywać płatności przed terminem płatności, nawet w dniu wystawienia faktury. Przy czym to dostawca decyduje, czy i kiedy daną fakturę chce zdyskontować, w zależności od swoich potrzeb. Dzięki udostępnieniu dostawcom takiej możliwości, odbiorcy usług (np. spedytorzy) mogą płacić za faktury w pierwotnie ustalonych terminach płatności albo nawet je wydłużyć, ograniczają swoją pracochłonność związaną z negocjacjami czy realizacją i rozliczaniem wcześniejszych płatności. Dzięki Finansowaniu Dostawców firmy mogą w prosty i elastyczny sposób realizować politykę rabatową, a sam program traktować jako program lojalnościowy, co szczególnie na rynku usług transportowych ma duże znaczenie i pozwala zapewnić przewidywalne grono współpracujących przewoźników. Co ważne, odbiorcy udostępniających swoim dostawcom możliwość finansowania w ramach Finansowania Dostawców na ALEO.com mogą generować z tego tytułu przychód.

Mamy już wielu zadowolonych Klientów z branży TSL, którzy dzięki Finansowaniu Dostawców zyskali czas, pieniądze i jeszcze lepsze relacje ze swoimi kontrahentami, również spoza Polski. Finansujemy faktury w PLN, EUR, USD i GBP.

Zachęcamy do zapoznania się z Finansowaniem Dostawców: http://findo.aleo.com

 

Organizatorem Spotkań Transportowych jest wydawnictwo KMG media sp. z o.o.,
wydawca miesięczników branżowych TSL Biznes i Truck & Van

Malczewskiego 17a, 05-820 Piastów
tel. 22 213 88 28 fax: 22 205 07 57
KMG Media